Системи відеонагляду

Відеоспостереження - це комплекс обладнання та програмного забезпечення, призначений для спостереження за територією, діями та ситуацією. Дана система необхідна для охоронних та моніторингових цілей.

Система відеоспостереження - це програмно-апаратний комплекс (відеокамери, об'єктиви, монітори, реєстратори та інше устаткування), призначений для організації відеоконтролю на локальних і територіально роззосереджених об'єктах. До функцій відеоспостереження відноситься не тільки захист від злочинців, а й спостереження за працівниками, відвідувачами офісів, складів, магазинів та контроль діяльності в будь-якому приміщенні.
 Cистема відеоспостереження забезпечує:
 • Візуальний контроль ситуації на об'єкті, що охороняється - надання інформації на пост спостереження в режимі реального часу;
 • Запис відеоінформації на цифровий відеореєстратор, що дозволяє документувати події, що відбуваються на об'єкті;
 • Виконання функцій охоронної сигналізації за допомогою детекторів руху відеокамер або зовнішніх охоронних датчиків, інформованість оператора системи про виникнення тривоги.
 • Камери відеоспостереження можуть бути різних форм і типів.
Основне завдання відеоспостереження - забезпечення збереження майна.

У ПРИВАТНОМУ СЕКТОРІТипова система відеоспостереження, призначена для домашнього користування, включає відеокамеру, що підключається по кабельному або бездротовому каналу до домашньої локальної мережі. У комплект також входить програмне забезпечення для віддаленого спостереження, відеозапису, а також для управління записаним контентом. Мережа будується на базі однієї або декількох IP-камер.

Передача відео по мережі потребує суттєвого ширини каналу передачі, тому в системах відеоспостереження використовується кодування інформації з метою стиснення. Раніше для побудови мережі застосовувалися спеціалізовані пристрої для кодування переданих даних. В даний час кодери вбудовуються безпосередньо в IP-камери.
ТОРГОВІ ОБ'ЄКТИ

На великих торгових об'єктах відеоспостереження використовується в наступних цілях:
 • протидія розкраданням з боку відвідувачів. Шляхом взаємодії оператора CCTV з магазинними детективами (співробітниками служби безпеки, що знаходяться в торговому залі під виглядом покупців) і групою фізичної охорони (співробітниками ЧОП або СБ в формі, що знаходяться на постах) здійснюється негласне постійне візуальне супроводження підозрілих осіб по магазину.
 • контроль за персоналом магазину. За відсутності системи контролю доступу по магнітним ключам відеоспостереження допомагає контролювати трудову дисципліну (час парафій і відходів співробітників). Також розміщені в складських і службових приміщеннях відеокамери допомагають в роботі служби безпеки при аналізі бізнес-втрат, що виникають в логістичному відділі:
 • розслідування проведення безтоварних документів (коли товару фактично не привезли, а відповідальна особа його фіктивно прийняло)
 • розслідування фактів пересортування прийнятого і товару, що відвантажується
 • розслідування фактів псування товару при переміщенні по складах (невправність або недбалість персоналу)
 • забезпечення загальної безпеки. Оскільки оператор відеоспостереження при грамотно підібраному розміщенні і типі камер контролює практично весь зал, він може по радіостанції скоординувати прибуття співробітників охорони на місце виникнення пожежі, вчинення протиправних дій, для надання першої допомоги відчути себе погано відвідувачеві. Перегляд архівів допомагає розслідувати нещасні випадки з персоналом (склади, як правило, механізовані підйомно-навантажувальної технікою, травми і подібні НП там не рідкість)
 • оскільки великі торгові комплекси є місцем скоєння злочинів не тільки по відношенню до самого підприємства, а й відвідувачів, наявність мережі відеоспостереження з архівуванням даних допомагає розслідувати і в ряді випадків запобігати викрадення автомашин з парковок, діяльність кишенькових злодіїв і борсеточніка. Найчастіше співробітники правоохоронних органів звертаються в РБ магазинів з проханням надати архівні віддання, коли подібні злочини відбуваються в поле огляду CCTV.
ОФІСИ

Системи відеоспостереження незамінні в офісах. Фіксація подій дозволяє організувати безпеку співробітників, запобігти дрібним крадіжкам, виявлення несумлінних працівників, а також обмежити можливість «витоку» службової інформації.